• Činnosť
 • Misie
 • Kalendár akcií
 • Kontakty
 • Stanovy
 • Členstvo
 • Fotogaléria
 • Podporte nás
 • Akcie na rok 2018

  Jar

  9.-11. marec – Beckovské Skalice

  Víkendovka pri Beckove – upratovanie konárov. Vedie Marianna Glončáková (Bebe), mgloncakova(zavináč)seznam.cz, tel.: 0949-520858.

  13.-15. apríl – Krasín

  Víkendová brigáda nad Dolnou Súčou. Tradičné vynášanie kríčkov v dynamickom teréne, spanie v telocvični, gitara a veľké vápencové bralo. Vedie Anino Belan, anino(zavináč)smnd.sk, tel.: 0948-357911. Krasín

  1. máj – exkurzia Chocholná-Velčice

  Obzerací deň v Chocholanskej doline. Vedie Katka Devánová, tel.:0944-454478.

  7.-10. jún – Kuchyňa

  KOZA rozširuje svoju pôsobnosť na Malé Karpaty. Čaká nás kosenie zopár malých pekných lúčok, sušenie sena a jeho odovzdanie miestnym chovateľom kôz. Vedúci Marek Semelbauer a Honza Zavřel, semelbauer.m(zavináč)gmail.com, tel.: 0914-257735.

  Spíme na Ekodome. Na Ekodom prídete takto: vystúpite z autobusu na zastávke Kuchyňa-kostol. Pokračujte podľa mapy. V pravo od cesty uvidíte vodný zdroj, Ekodom je oproti.
  Budeme kosiť lúku nad Ekodomom a priľahlé menšie lúčky, o ktoré sa nikto nestará. Vzácnych druhov, pre ktoré to robíme je viacero: modráčik čiernoškvrnný, modráčik komonicový (v ČR majú poslednú populáciu!, ohrozenejší ako čiernoškvrnný), občas zaletí Hipparchia semele, askalafus škvrnitokrídly, kobylky sága stepná a Polysarcus denticauda, kutavka Bembyx rostrata. Tieto a mnohé ďalšie druhy si môžte kuknúť tu: https://www.facebook.com/zahorackekarpaty/
  Prihláste sa vopred, aby sme vedeli, koľko náradia treba.

  Leto

  14.-21. júl – LPOT Bučkova jama

  Letný pracovný ochranársky tábor, Bučkova jama, Vrbovce. Seno! Vedie Anino Belan, anino(zavináč)smnd.sk, tel.: 0948-357911. Bučkova jama

  8.-11. august – Grúň

  Minitábor nad Novou Bošácou pre rodiny s deťmi, a pre chtivých ručného kosenia.

  Jeseň

  14.-16. september – Kuchyňa

  Kosecká víkendovka v Kuchyni, na Ekodome podobne ako bolo v júni. Vedie Marek Semelbauer a Honza Zavřel.

  28.-30. september – Grúň

  Víkendová brigáda na terénnej stanici nad Novou Bošácou. Hrabanie sena na Grúni a vynosenie močiarov na Mravcovom. Vedie Hanka Kralovicsová, h.kralovicsova(zavináč)gmail.com, tel.: +420-776-762461.

  12.-14. október – Brezovská dolina

  Víkendovka nad obcou Červený Kameň. Vedie Anino Belan, anino(zavináč)smnd.sk, tel.: 0948-357911.


  Na víkendovku si prines jedlo na 2 dni, spacák + karimatku, prezúvky, a to najdôležitejšie.

  Ubytovanie je na akciách pre účastníkov bezplatné.

  Na víkendovky aj tábory je nevyhnuté prihlásiť sa vopred vedúcim. Cestovné sa prepláca iba prihláseným (podľa priložených cestovných lístkov).